Obecnie jest to portal wielotematyczny. Kiedyś prezentował treść:

Pomysł na stworzenie pierwszych odżywek zrodził się już w 1985 roku. Ówczesny doktorant farmacji, a także znany rowerzysta Wim Jennen chciał połączyć własne doświadczenia sportowe z wiedzą naukową w celu opracowania i stworzenia bardziej efektywnego sposobu odżywiania. Jego filozofią było dążenie do tego, by wiedza o najlepszych sposobach żywienia w sporcie, jaką dysponuje firma Born, zawsze o krok wyprzedzała tę dostępną w danej chwili.

Od tego czasu na potrzeby Born Total Concept zostało opracowanych ponad 30 preparatów, które stworzyły trzy gamy produktów: odżywki sportowe, preparaty do pielęgnacji ciała oraz suplementy witaminowe opracowane z myślą o osobach uprawiających sport. Początkowo produkty firmy sprzedawane były pod marką Laboratorium Born, wkrótce potem nazwę zmieniono na Born Sportscare. Jesteśmy dumni z tego, że Born jako jedyna firma na świecie produkuje trzy odmienne gamy produktów sportowych, które w całości tworzą program Born „Total Concept”.

Przez pierwsze kilka lat istnienia siedziba firmy Born mieściła się tuż obok apteki w małej wiosce o nazwie Born. W ten właśnie sposób nasze produkty zyskały swoją silną i ambitną markę. We wrześniu 1999 roku firma Born Sportscare przeniosła się do nowej siedziby w małym miasteczku Geleen, które leży koło Maastricht. Od tego czasu firma nieustannie się rozwija i zdobywa nowe rynki.

Born stara się dostosowywać swoje produktu do potrzeb zarówno mężczyzn jak i kobiet. Pragniemy tworzyć coraz to nowe, praktyczne i wyjątkowo skuteczne preparaty. Wiele uwagi poświęcamy ich prezentowaniu na rynku. Opakowanie są bardzo nowoczesne i barwne, tak by łatwo wpadały w oko. Naszym celem jest stworzenie takich produktów, które będą w stanie zadowolić zarówno profesjonalnych sportowców jak i całe rzesze ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Obroty i sprzedaż firmy Born zwiększają się z roku na rok. Coraz więcej osób na całym świecie jest zainteresowanych programem „Total Concept”, opracowanym przez firmę Born. Obecnie produkty marki Born można kupić w wielu krajach na całym świecie, m. in. w Holandii, Belgii, Lucemburgu, Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii, Irlandii Północnej, Finlandii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych, a teraz także w Polsce.

Najważniejszym celem, jaki obecnie stawia sobie firma Born, jest zwiększenie znajomości marki na całym świecie.