Huawei

Zakaz Google nałożony na Huawei przez rząd USA doprowadził do upadku niegdyś rozwijającego się biznesu telefonicznego chińskiego giganta technologicznego, ponieważ sprzęt smartfonów Huawei może być świetny, nie mając dostępu do podstawowych aplikacji Google Mobile Services, takich jak YouTube i Google Drive sprawia, że ​​oprogramowanie telefonu jest bardzo trudne w użyciu dla wielu osób spoza Chin kontynentalnych.

Ale wciąż są entuzjaści zainteresowani posiadaniem telefonu Huawei. Wystarczy sprawdzić na przykład fora XDA, a są ludzie zainteresowani zapłaceniem ponad 3000 USD za import Huawei Mate X2.

Chociaż istnieje kilka sposobów na zainstalowanie GMS na urządzeniach Huawei, wszystkie dotychczas opublikowane metody są zbyt skomplikowane dla przeciętnego użytkownika, a co za tym idzie, mają zróżnicowany wskaźnik sukcesu. Tu wkracza aplikacja Googlefier.

Googlefier jest zasadniczo nieoficjalnym instalatorem GMS od XDA Senior Member, bender_007, znanego wcześniej z pracy nad projektem AutoRec dla telefonów LG. Zapewnia łatwe do wykonania instrukcje krok po kroku dotyczące instalowania aplikacji GMS i Google na urządzeniach Huawei bez konieczności łączenia się urządzenia z komputerem — pod warunkiem, że urządzenie działa w systemie EMUI 10.

Jednak Huawei niedawno wypchnął aktualizacje EMUI 11 na swoje urządzenia, więc jeśli Twoje urządzenie Huawei zostało już zaktualizowane, musisz przywrócić EMUI 10, aby korzystać z Googlefier. Musisz mieć komputer z systemem Windows, aby przywrócić, ale sam proces nie jest skomplikowany. Poprowadzimy Cię w następnych kilku akapitach.

Jeśli na Twoim urządzeniu Huawei nadal działa EMUI 10, po prostu pobierz plik APK z poniższego wątku na forum i zainstaluj go na swoim urządzeniu Huawei. Po zainstalowaniu nadaj aplikacji wszystkie wymagane uprawnienia, a następnie wykonaj opisane czynności, aby uzyskać GMS na swoim telefonie.

Polecamy też:

Etui do telefonów HUAWEI

Etui do telefonów IPHONE

Etui do telefonów MOTOROLA

Etui do telefonów SAMSUNG